Individuálna a skupinová výuka hry na Africké bubny

Vhodné pre všetkých, ktorý by sa radi zoznámili s tradicnými západoafrickými bubnami a hrou na ne. Máme za sebou viac ako dvadsať rokov skúseností, ktoré s vami radi pozdielame a touto krásnou cestou vás prevedieme.

Budeme hrať na bubny Djembe a basové bubny Dunduny. Prejdeme si techniku hry, zákonitosti hrania v africkom bubeníckom ansábli, to ako jednotlivé polyrytmy vznikajú, naučíme sa konkrétne tradičné rytmy a hlavne zažijeme tú pravú radostnú autentiku, ktorá vzniká jedine pri bubnovaní.

Kurzy sú vhodné pre úplných začiatočníkov, ale aj pre pokročilejších hráčov, ktorý sa chcú vo svojej hre zdokonalovať.

O mne

Róbert „Ropko“ Onderík

Moja hudobná cesta začala niekedy v roku 1993, keď sme s chlapcami zo základnej školy začali napodobňovať našu oblúbenú kapelu. Poznáte to, jeden chcel byť spevák, ďalší gitarista, basák.. A na mňa zostal bubeník. Vedrá a mamine ihlice na štrikovanie postupne vymenili prvé staré Amatki. A o rok neskôr sme po prvý krát stály na pódiu v našom milovanom klube. Po nejakom čase ma to stále viac ťahalo od klasickej bicej sady k perkusiám. Od prvých svojpomocne vyrobených bubníkov postupne až ku “naozajstnému” africkému djembe. Neskôr pribudli conga, cajon, bonga a setup sa rozrastal. Tak ako aj môj hudobný rozhľad.

Ako plynuly roky nasledovali spolupráce v desiatkach kapiel a projektoch. Neskôr prišla chuť sa o svoje znalosti podeliť a stal som sa aj organizátorom workshopov afrického bubnovania. A keď priateľ, človek od ktorého som kedysi kúpil svoje prvé djembe, vynikajúci muzikoterapeut a dlhoročný propagátor afrického bubnovania na Slovensku Miroslav “Meky” Randuška hľadal niekoho, kto po ňom prevezme projekt Korporátne bubnovanie bolo rozhodnuté. Nasledovalo niekoľkomesačné intenzívne vzdelávanie a sledovanie majstra pri práci s rôznymi skupinami ľudí od detí v školách až po zamestnancov IT firiem. A následne prvé akcie, ktoré som začal viesť sám. Najprv nesmelo, no  s narastajúcimi skúsenosťami a radostnou spãtnou väzbou v očiach účastníkov spoločného bubnovania čím ďalej istejšie a v presvedčení, že toto je moja cesta..